
Druhý úsek řeší prostor stávajícího mola, které s ohledem na jeho funkci a zachovaní bezpečnosti v době povodní navrhujeme nechat v jeho původního stavu.
Navazujeme na Koncepci pražských břehů, vydanou Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a uvažujeme o vytyčení tohoto místa jako nového přístaviště, které pomůže snížit vysokou koncentraci lodí u Dvořákova nábřeží. Zároveň, aby molo plnilo funkci veřejného prostoru, navrhujeme v místě aktivní art zónu, která může proměnit vnímání tohoto místa a role řeky v životě obyvatel.
Prostranství mezi molem a kamenným břehem - stěnou v současné době není využité. Prázdný prostor otevírá možnosti pro aplikaci rozmanitých forem umění a intervenčních počinů, které budou mít dočasný charakter.

Jako jednu z možných instalací navrhujeme uměleckou intervenci, která předpokládá umístění červených lodí podél mola, a to z obou stran. Každá loď má svou funkci, pop-up bar, galerie, dětské hřiště anebo místo pro relaxaci. Červená barva zdůrazňuje alternativní funkci těchto elementů v prostoru přístavu a láká pozornost návštěvníků nábřeží.
Lodě budou montované na místě a kotveny pomocí systémů pontonů k stávající konstrukcí mola. S ohledem na dočasný charakter intervence uvažujeme i o použití dřevěných konstrukcí a recyklovatelných materiálů pro realizaci těchto objektů.

Nad molem se nachází opěrná zeď, kde se nyní prohánějí auta ve dvou pruzích, mezi nimi tramvaje ve dvou směrech. Plánujeme zde zklidnění dopravy, kdy auta přesouváme na jízdu po kolejích, cyklistům a chodcům poskytujeme širší pohodlný pás, doplněný o stromy, které trasu ochladí a dodají ji elegantní charakter. Místy molo rozšiřujeme vykonzolováním pěší trasy na platformy s výhledem.