Posledním řešenou částí je prostor od vchodu do Rudolfovy štoly až ke Štefánikovu mostu. 

Tato část byla sice nedávno rekonstruovaná, nachází se zde malý park právě v okolí štoly a Strážního domku, avšak přístup ani napojení na okolí není dobře řešené, takže park v dnešní době mnoho lidí nenavštěvuje. Prostor je určen pro příjemné posezení v blízkosti vody během dne i večer. Lidé si mohou sednou do venkovních i vnitřních prostorů kaváren a podniků, na houpačku nebo jednoduše na trávník do parku. Strávíte zde příjemný večer s přáteli, přes den, třeba při obědové pauze, najdete chvilku na relaxaci mezi stromy, o víkendu zde uspořádáte malý piknik apod. Místem můžete ovšem také jen projít a pokračovat podél břehu až k Malé Straně.

Stejně jako v prvním úseku jsme i zde rozšířili prostor pro pěší snížením jednoho silničního pruhu do úrovně dnešního parku. Vzniká tak otevřený klidný prostor, jasně oddělený od komunikace nacházející se o úroveň výše. Prostor je velmi zelený s plochami trávníků a květinových záhonů. Téměř všechny stromy jsou zachovány a doplněny o nové. Před Rudolfovou štolou symbolicky stéká do Vltavy umělý potůček. Prostranstvím tak zní příjemný zvuk tekoucí vody.

Do opěrné stěny jsme včlenily malé buňky, které jsou určeny pro startupy, galerie, kavárny, bary a jiné drobné provozy. Zároveň jsme v prostoru rozšířeného parku doplnily tři malé „domečky“, které opakují tvarosloví historického strážního domku. V nich se mohou zřídit další menší kavárny nebo podobné provozy


Co se týče Rudolfovy štoly, ta by mohla být otevřena prohlídkám s průvodcem a strážní domek či jedna z buněk využity jako její muzeum. Místem lze projet na kole po cyklostezce v úrovni komunikace nebo po vyznačeném pásu pěší zónou. Tento poslední úsek tak zakončuje propojení celého nábřeží mezi Čechovým a Štefánikovým mostem. 

Tento ručně ražený tunel z roku 1583 byl vytvořen na příkaz císaře Rudolfa II. Měl za cíl ním dovést vodu z Vltavy do královské obory, dnešní Stromovky, a to se mu i opravdu dařilo. Štola měří 1098 metrů a je dodnes funkční. Je částečně zaplavená, avšak s patřičným vybavením průchozí. Z původních pěti větracích tunelů zůstaly dva, jež je stále možné spatřit na povrchu. Na konci 20. století byla provedena částečná rekonstrukce štoly. Přesto dnes štola stále není přístupná z důvodu špatného technického stavu. Oba její vchody, jeden od Vltavy a druhý ze Stromovky, jsou dnes zamčeny.

Rudolfova štola se stala technickou národní památkou již před rokem 1988. 

Do opěrné stěny jsme včlenili malé buňky, které jsou určeny pro start-upy, galerie, malé kavárny, bary a jiné drobné provozy. Zároveň jsme v prostoru rozšířeného parku doplnili tři malé “domečky”, které opakují hmotu historického strážního domku. Strážní domek u Rudolfovy štoly je z roku 1803. Bývá také zvaný Havírna. V tomto domku pracoval poddůlní, který reguloval tok vody do Rudolfovy štoly. V domečkách se mohou zřídit další menší kavárny nebo podobné prostory.